Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 r.

 1. W naszej parafii gości dzisiaj ks. Dariusz Pielak, Werbista z parafii św. Olgi w Moskwie. Wygłosi do nas Słowo Boże, a po mszy będzie można złożyć datki do puszek na cele tej parafii.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym na godz. 1515.
 3. Od poniedziałek do środy w naszym kościele odbywać się będą rekolekcje szkolne dla dzieci ze SP 44 i młodzieży z ZSTiO. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Paś.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VI SP będzie miało miejsce w poniedziałek o godz. 1630, a klas VII SP o godz. 1710.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 1630.
 6. Katecheza dla dorosłych w środę po nowennie w domu katechetycznym.
 7. W gablotce znajduje się plan prób przed bierzmowaniem – informujemy, że zmianie uległa godzina próby w środę – odbędzie się ona o godz. 19.00
 8. W środę o godz. 20.00 – spotkanie grupy mężczyzn Herosi (dom parafialny)
 9. W czwartek o godz. 16.15 – spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania z tej racji wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie zbiórki dla ministrantów.
 10. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 830 i 1715. Zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w kancelarii lub zakrystii.
 11. Zebranie grupy „Caritas” w piątek 22.03.br. w salkach parafialnych po wieczornej Mszy św.
 12. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w sobotę o godz. 730.
 13. W sobotę przypada nowenna ku czci św. Ojca Pio, na którą zapraszamy w ramach wieczornej adoracji.
 14. Składamy Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii oraz potrzeby diecezjalne. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rusinowicach, zaś zbiórka przed kościołem na potrzeby parafialnego Caritas.
 15. Szczególne Bóg zapłać za wsparcie parafialnego Caritas. W lutym do puszek zebrano 1350zł.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży tygodnik Gość Niedzielny oraz pozostała prasa katolicka. Po kilkumiesięcznej przerwie wznawiamy wydawanie naszego parafialnego miesięcznika – w odnowionej formule jako „Rodzina parafialna”. Zapraszamy do nabywania przed kościołem u ministrantów lub w zakrystii. 
 17. Są do nabycia świece „paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 2,50 zł.