Mimo trudności w spotykaniu się bezpośrednio, chcemy zaprosić Was na warsztaty czytania Pisma Świętego i modlitwy nim.

Nigdy wcześniej nie próbowałeś czytać Biblii sam? Termin „lectio divina” nic Ci nie mówi? Nie szkodzi – wszystkiego dowiesz się! Nie musisz mieć kamery (choć miło będzie Cię zobaczyć). Podczas warsztatów poznasz 4 kroki czytania Pisma Świętego metodą lectio divina. Będziemy w ten sposób rozważać niedzielne Ewangelie adwentu.

Zachęcamy do „polubienia” strony na Facebooku „Modlitwa Słowem Bożym – Parafia NSPJ w Bytomiu-Szombierkach”. Pomoże nam to dotrzeć do większej liczby osób.

1) Kiedy i gdzie?  Spotkamy się na Google Meet w trzy kolejne poniedziałki adwentu (30 XI, 7 XII oraz 14 XII) o godz. 19.00.

2) Czy trzeba spełniać jakieś warunki techniczne?  Komputer z mikrofonem, a najlepiej kamerką. Jeśli używasz komputera nie trzeba nic instalować. Jeśli używasz smartfona zainstaluj aplikację Google Meet. Warto mieć przy sobie Pismo Święte

3) Gdzie trzeba „kliknąć”?  Trzeba kliknąć następujący link: https://meet.google.com/ncw-cxhv-edo

4) Nie byłem/am nigdy na takim spotkaniu…   Niech to będzie pierwsze! Nic nie będzie nagrywane, ani upubliczniane, można po prostu posłuchać.

5) Co tam się będzie działo?   Usłyszysz kilka rzeczy o metodzie rozważania Pisma Świętego nazywanej lectio divina. Dostaniesz też konkretną pomoc, która pomoże samemu pomodlić się Ewangelią z kolejnych niedziel adwentu.

6) Dla kogo to zaproszenie?  Dla każdego kto chciałby zacząć modlić się Pismem Świętym, albo już kiedyś to robił, ale mu „nie wyszło”, albo chciałby teraz zacząć czytać Pismo Święte.

7) Chciałbym, ale w mieszkaniu zawsze jest zamieszanie!   Właśnie dlatego spotkanie online jest dobre, nie trzeba wychodzić z domu, a dziecko, które wpadnie na pomysł, żeby się wszystkim pokazać do kamerki poprawi wszystkim nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *