II NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie»” (J 1, 35-42)

Nauczycielu, gdzie mieszkasz? – spytali. I Jezus dał im odpowiedź, która pewnie przerosła ich oczekiwania. Nie podał im adresu, tylko zaprosił ich do siebie, by poznali Jego życie, Jego samego. Poznanie Jezusa jest warunkiem, który prowadzi do fascynacji Jego osobą, życiem, nauką a w konsekwencji do prawdziwej miłości. Bez poznania nie ma miłości. Aby poznać osobę, trzeba z nią być, patrzeć, jak żyje, co mówi, co czuje, jak odnosi się do innych.

Wydarzenie opisane w dzisiejszej Ewangelii mówi nam, jak bardzo Pan Jezus chce dać nam się poznać. Jeżeli tylko chcemy, możemy Jezusa poznać. Poznając Go, poznamy też gdzie On mieszka. A jako, że On mieszka w Niebie, poznamy Niebo. 

Jezus każdego z nas pyta: czego szukasz, co jest przedmiotem twoich pragnień, co jest celem twojego życia, które próbujesz osiągnąć, co jest twoim skarbem, za którym podążasz, który chcesz odnaleźć? Czyli czego szukasz, kogo szukasz i bardzo ważne: z kim szukasz? Dzisiaj widzimy dwóch uczniów, którzy się wspierają… zatem warto pamiętać: Kogo szukasz i z kim szukasz…

s. Alma CR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *