XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

por. Łk 21, 5-19 

„Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec»”

W kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego  obchodzimy uroczystości, święta, wspomnienia. Daty  niektórych uroczystości, świąt, wspomnień są stałe. Niektóre daty są  „ruchome”, w oparciu o ustalone w Kościele zasady. Świat też ma swoje ruchome uroczystości i święta.  Jakie jest najbardziej ruchome święto we współczesnym świecie? To święto nazywa się:  ko n i e c świata. Ile tu już razy słyszeliśmy  od dawnych i współczesnych proroków, że nastąpi niebawem koniec świata?  Daty minęły  i końca świata nie  było.  

Jezus mówi dzisiaj do każdego z nas: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! Nie podążaj  za wróżką, tarotem, horoskopem, homeopatią, talizmanami, bioenergoterapią. Nie mów, że to tylko zabawa, że ty nie wierzysz. Skoro te elementy demonizmu są obecne w twoim życiu – to jednak w nie wierzysz. Katechizm Kościoła Katolickiego jest kategoryczny – zakazuje zabobonu i bezbożności. Postawa ucznia Jezusa to sprzeciw wobec tym formom pseudoreligijności.  Jeśli sprzeciw, to i cierpienie. Jezus naucza: z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.

Odwagi. Warto żyć i umierać dla Jezusa.

(opr.: s. Gabriela Janikula ASC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *