Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – II Tydzień Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP                                                

Łk 1, 26-38

„Raduj się, łaski pełna, Pan z tobą”

Maryja miała prawo do wielkiej radości, bo od początku istnienia żaden grzech nie zmącił jej szczęścia. Pomimo trudności zewnętrznych na dnie serca zawsze nosiła radość. Bóg nas stworzył do radości. Smutek jest przynoszony przez grzech. Bóg patrzy z perspektywy dnia, w którym stwarzał świat i nas (a stworzył nas jako dobrych, w Jego pierwotnym planie widzi nas jako pięknych i bezgrzesznych). Jako dobrych i pięknych widzi wszystkich u celu – w niebie. Bóg widzi nas jako pełnych radości i dlatego mamy prawo do radości jako Jego dzieci.

ks. Klaudiusz Mann

Plan kolędy 2019/2020

KOLĘDA 2019/2020 –

27.12.2019

Piątek

15.00

1

2

3

4

Włodarskiego, Piątka 2, 4, 18, 18A, 20, 20A

Modrzewskiego nr parzyste, 1, Golfowa

Witosa – nieparzyste

Witosa – parzyste, Piątka 6

28.12.2019

Sobota

9.00

1

2

3

4

Krupińskiego 13

Krupińskiego 7

Krupińskiego 9

Krupińskiego 11

28.12.2019

Sobota

14.00

1

2

3

4

Krupińskiego 1

Hallera 2

Hallera 3, 7

Hallera 1, 5

30.12.2019

Poniedziałek 15.00

1

2

3

4

Hallera 4, Obywatelska 5

Obywatelska 1, 2, 3

Fitelberga 1

Fitelberga 5

02.01.2020

Czwartek 15.00

1

2

3

4

Piątka 1 – 9, Piątka 10, 12, 16, 22, 24

Zabrzańska 45, 47,

Zabrzańska 49, 51, 57, 59

Zabrzańska 61 – 129,

03.01.2020

Piątek

15.00

1

2

3

4

Podhalańska 7, Puszkina, Mierosławskiego, Kosynierów

Podhalańska 11, Os. Hutnicze

Podhalańska 1, 3, 5

Podhalańska 9, 5

04.01.2020

Sobota

9.00

1

2

3

4

Piątka 11, 13, 15, 19, 21, 23

Piątka 25A, 31

Piątka 17A, 29

Piątka 17, 25, 27

04.01.2020

Sobota

14.00

1

2

3

4

Fitelberga 2, 3

Broniewskiego 1, 2

Broniewskiego 3, 5

Harcerska 1, 7

06.01.2020

Poniedziałek 14.00

1

2

3

4

Małachowskiego 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20

Małachowskiego 1, 5

Małachowskiego 3, 5

Małachowskiego 7, 11

07.01.2020

Wtorek

15.00

1

2

3

4

Tatrzańska 4, Zakątek 10, 11, 17

Zakątek 14, 15, Tatrzańska 3

Zakątek 16, 18, Tatrzańska 3

Mazurska 5, Skromna

08.01.2020

Środa

15.00

1

2

3

4

Zabrzańska 74, 76, 90, 92

Zabrzańska 80, 82, 84,

Zabrzańska 86, 88,92

Zabrzańska 108,110

09.01.2020

Czwartek 15.00

1

2

3

4

Małachowskiego 4, Bałtycka 4

Małachowskiego 6, Bałtycka 4

Małachowskiego 9, Bałtycka 2

Małachowskiego 9A, Bałtycka 2

10.01.2014

Piątek

15.00

1

2

3

4

Mazurska 1, 7, 9

Mazurska 11, 13, 15, 17, 19, 21

Mazurska 23, 25, 27, 29, 31

Mazurska 33, 35, 37

11.01.2014

Sobota

9.00

1

2

3

4

Grota Roweckiego 19 i Godulska 13

Grota Roweckiego 21 i Godulska 13

Grota Roweckiego 25 i 29

Grota Roweckiego 27 i 29

11.01.2014

Sobota

14.00

1

2

3

4

Godulska 2

Godulska 3

Godulska 4

Godulska 1

13.01.2014

Poniedziałek 15.00

1

2

3

4

Grota Roweckiego 1, 5, 9, 11

Grota Roweckiego 14, 16

Grota Roweckiego 13, 15, 17

Grota Roweckiego 18, 20, 22

14.01.2014

Wtorek

15.00

1

2

3

4

Orzegowska 56, 58

Orzegowska 20, 68

Orzegowska 25, 29, 35, 76, 78, 80, 70

Orzegowska 60, 72,

15.01.2014

Środa

15.00

1

2

3

4

Orzegowska 66

Orzegowska 21, 22

Orzegowska 52

Orzegowska 62

16.01.2014

Czwartek 15.00

1

2

3

4

Harcerska 3, 5

Harcerska 2, Grota Roweckiego 4, 6

Grota Roweckiego 8, 12

Grota Roweckiego 2, 10.

17.01.2014

Piątek

15.00

1

2

3

4

Orzegowska 15, 17,

Orzegowska 19, 26

Orzegowska 1 – 13A, 24

Orzegowska 2 – 16, 24,

18.01.2014

Sobota

14.00

1

2

3

4

Godulska 5, 7

Godulska 11, 15

Godulska 9, Orzegowska 54

Orzegowska 23, Orzegowska 74, Bażantowa

Kolęda dodatkowa – niedziela 19.01.2020 godz. 14.00

Plan spotkań przygotowujących do przyjęcia bierzmowania (kl. VIII)

Znalezione obrazy dla zapytania duch święty

Poniżej zamieszczamy plan spotkań formacyjnych dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 r

PLAN OBOWIĄZKOWYCH SPOTKAŃ FORMACYJNYCH
CHŁOPCY DZIEWCZYNY
26.09.2019 czw., godz. 16.45
4.10.2019, piątek, godz. 19.00 – Eucharystia
14.10.2019, pon., godz. 16.30 17.10.2019, czw., godz. 16.30
4.11.2019, pon., godz. 16.30 7.11.2019, czw., godz 16.30
18.11.2019, pon., godz. 16.30 21.11.2019, czw., godz. 16.30
6.12.2019, piątek, godz. 19.00 – Eucharystia
16.12.2019, pon., godz. 16.30 19.12.2019, czw., godz. 16.30
3.02.2020, pon., godz. 16.30 6.02.2020, czw., godz. 16.30
17.02.2020, pon., godz. 16.30 20.02.2020, czw., godz. 16.30
marzec: Próba I / II; Spowiedź; Bierzmowanie; świętowanie bierzmowania
10.04.2020, piątek godz. 19.00
24.04.2020, piątek, godz. 19.00
8.05.2020, piątek, godz. 19.00

Plan pielgrzymko-wycieczki do Gruzji

Gruzja – 8 dni

3500zł /osoba

Termin od 30.05.2020 do 06.06.2020

-Przelot Polska –Gruzja – Polska ( bagaż główny do 20kg)

– 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami

– 7 śniadań, 7 obiadokolacji

– transport klimatyzowanym autokarem w Gruzji

– opieka pilota

– Ubezpieczenie NNW i KL – obejmuje choroby przewlekłe

– transport na i z lotniska w Polsce

1 dzień: spotkanie z pilotem na lotnisku w Pyrzowicach( lub Balice), przelot do Kutaisi,

2 dzień przejazd do Tbilisi, po drodze Mccheta: starożytna stolica królestwa, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie świątyni – klasztoru Dżwari (VI w.), Katedra Sveti Cchoweli – miejsce gdzie wg przekazów została pochowana Sydonia ubrana w szatę ukrzyżowanego Chrystusa, obiadokolacja i nocleg w okolicach Tbilisi

3 dzień: śniadanie, Tbilisi: m.in. Sobór Trójcy Świętej, kompleks katedralny Cminda Sameba – główna katedra Gruzińskiej Cerkwii Prawosławnej – symbol niepodległej Gruzji, Stare Miasto położone u stóp Świętej Góry, przejazd kolejką do twierdzy Narikala, Katedra Sioni obiadokolacja i nocleg w okolicach Tbilisi

4 dzień: śniadanie, wyjazd w kierunku Stepantsminda (Kazbegi), Twierdza Ananuri – położona malowniczo nad zbiornikiem wodnym, przejazd przez narciarski kurort Gudauri (przełęcz 2 200 m n.p.m.), pobyt w miasteczku, wjazd jeepami lub minibusami do Kościoła Trójcy Świętej Gergeti, widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji – górę Kazbek (5 033 m n.p.m.) obiadokolacja i nocleg w okolicach Tbilisi

5 dzień: śniadanie, przejazd do regionu słynącego z produkcji wina – Kachetia, Signagi – zwiedzanie „miasta miłości”, kompleks klasztorny Bodbe – gdzie pochowana jest święta Nino, która w 337 roku dokonała chrystianizacji Gruzji, degustacja gruzińskich win, obiadokolacja i nocleg w okolicach Tbilisi

6 dzień: śniadanie, Gori: Muzeum Stalina( z zewnątrz), dom rodzinny i osobisty wagon kolejowy, Borjomi: degustacja słynnej wody, spacer po uzdrowisku, obiadokolacja i nocleg w okolicach Borjomi

7 dzień: śniadanie, : przejazd do Batumi , czas wolny , obiadokolacja i nocleg w okolicach Kutaisi

8 dzień: transfer na lotnisko, przelot do Katowic, zakończenie imprezy na lotnisku

Obligatoryjnie płatne w Gruzji na wstępy , przewodnika – 100USD.