Ogłoszenia parafialne 28.05.2017 r.

 

 

1. Zapraszamy na ostatnie już Nabożeństwa majowe, które będą odprawiane: dzisiaj o godz. 1530, zaś w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

2. Zapraszamy również do naszej kapliczki na Apele Maryjne od poniedziałku do środy na godz. 2030.

3. W dniu dzisiejszym ma miejsce Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.Powrót i przywitanie pielgrzymów około godz. 1800.

4. Katecheza dla dorosłych w środę po nowennie w domu katechetycznym.

5. Od czwartku (01.06) zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w soboty przed Mszą wieczorną o godz. 1730.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 1700 Godzina Święta w intencji powołań, którą poprowadzi grupa powołaniowa Barka.

7. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 830. Zgłoszenia prosimy składać w kancelarii lub zakrystii.

8. W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną na godz. 1630. Przed Mszą od godz. 1600 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

9. Również w piątek zapraszamy młodzież na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Rozpoczęcie Mszy o godz. 1900 w kościele przy bocznym ołtarzu MB Fatimskiej.

10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 800, która będzie sprawowana w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy na Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

11. Również w sobotę w katedrze w Gliwicach będą miały miejsce święcenia kapłańskie.Pamiętajmy w naszych modlitwach o kandydatach do święceń.

12. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 w salce.

13. Składamy Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii oraz potrzeby diecezjalne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie również na ten sam cel, zaś zbiórka przed kościołem na Świątynię Opatrzności Bożej.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W sprzedaży miesięcznik parafialny Vox Cordis, tygodnik Gość Niedzielny oraz pozostała prasa katolicka.

15. Prosimy także o przynoszenie do kancelarii fantów potrzebnych do organizacji festynu, który odbędzie się 25 czerwca. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego.

16. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko należących do Żywego Różańca. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 03.06. Wyjazd o godz. 800 z parkingu Tesco, powrót do Bytomia ok. godz. 1700. Koszt 25 zł. Zapisy w kancelarii.